DVOJDOMY V KAMENICI

Klient: Formet, s.r.o.
Adresa: Kamenice
Stav: studie 2019 / v realizaci
Rozsah: zastavěná plocha dvojdomu 167 m²

Rodinné domy jsou navrženy na svažitou parcelu č. 459/4 a 480 do obce Kamenice – Loutí. Pozemek o rozloze 5341m² dává možnost osazení pěti domů a tím zahuštění intravilánu obce. Koncept domů je inspirován tradiční
českou architekturou. Vzhledem k návrhu dvou bytových jednotek je i průčelí domu děleno dvěma štíty. Klasická forma bez přesahů podporuje estetickou čistotu návrhu.
Domy mají jižní orientaci, proto jsou v přízemí vytvořené lodžie, které poskytnou dostatečnou ochranu prosklených částí interiéru před možným přehřívání, a navíc tak vytvoří příjemné zastřešené prostředí pro jejich obyvatele. Stejná velikost oken, symetrie a bílá forma přispívá k celkové harmonii návrhu.

Rodinné domy jsou umístěny na svažitém pozemku tak, aby měl každý dostatek prostoru. Terén je rovnoměrně
rozdělen na jednotlivé terasovité úrovně s převýšením cca 2m. Terénní zlomy jsou provedeny pomocí opěrných zídek z místního kamene do výšky cca 0,75m a zbytek ze svažitého terénu.

Domy jsou orientovány hlavní – obytnou fasádou k jihu. Vstupuje se do nich ze severní strany. V přízemí se nachází zádveří se šatnou se vstupem do technické místnosti a samostatné šatny. Na zádveří navazuje hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem. Velká prosklená plocha je přes zastřešenou lodžii propojena se zahradou. V zastřešené části lodžie se nachází menší prostor pro uskladnění drobného zahradního nářadí, nábytku či grilu. Ve druhém patře jsou situovány dva pokoje, ložnic se šatnou, koupelna a komora.