RODINNÝ DŮM S FIRMOU V OBCI LIBNÍČ

Klient: soukromý klient
Lokalita: Libnič, České Budějovice
Stav: studie 2019 / v realizaci
Rozsah: zastavěná plocha 320 m²

Rodinný dům je navržen na rovinatou parcelu do obce Libnič. Koncepce domu je inspirována tradiční formou vesnického stavení, přizpůsobené limitům stavebního pozemku. Hlavní myšlenkou je vytvoření soustavy soukromých intimních prostorů skrytých před okolním světem, určených pro práci a odpočinek. Tyto prostory se nacházejí mezi dvěma hmotami, kde každá plní jinou funkci. Dělící stěny v exteriéru a vhodná orientace domů dovoluje maximální prosklení a tím i při těsnějších vzdálenostech dostatek denního světla.
Kontrast tradičních a moderních materiálů a také klasických a současných detailů vytváří rovnováhu mezi soukromým a pracovním životem.

Dům je rozdělen na dvě samostatně fungující, avšak propojené části – administrativní a obytnou. Do obou z nich se vstupuje ze západní strany z ulice. Obytná část má za vstupem jedno otevřené a druhé kryté stání pro automobil. Zastřešené stání poskytuje dostatek místa pro sezónní vybavení a sportovní náčiní, mimo jiné v půdním prostoru nad zádveřím.

Vlastní dům je přístupný zastřešeným koridorem. Do hlavního obytného prostoru se prochází přes zádveří se šatnou. Jeho součástí je kuchyně s barovým ostrůvkem, který nahrazuje jídelní stůl. Za kuchyní se nachází koupelna, šatna a hlavní ložnice se samostatně stojící vanou. Dále je v přízemí mezi obývacím prostorem a krytým stáním prádelna.
Intimní atmosféru dokreslují vhodně řešené soukromé zahrady, které jednotlivé místnosti vizuálně rozšiřují. V podkroví se nachází pokoj pro hosty s vlastní oddělenou koupelnou.

Administrativní část se v přízemí skládá ze zasedací místnosti, toalety se sprchou, technické místnosti, kuchyňky a velké kanceláře pro cca 8 zaměstnanců. Na tyto prostory navazují malé venkovní dvorky pro odpočinek. V patře jsou umístěny dvě samostatné kanceláře, toaleta a archiv.